Warsztaty ogrodnicze w oddziale przedszkolnym - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 02.04.2024, 12:18

Warsztaty ogrodnicze w oddziale przedszkolnym

W związku z nadejściem wiosny, grupa 0 „a” wybrała się do Domu Kultury LSM w Lublinie na warsztaty sadzenia roślin. Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci oraz kształtowanie umiejętności sadzenia roślin.

Podczas warsztatów dzieci uzyskały informacje na temat sposobów hodowania wybranych roślin, nauczyły się nazw akcesoriów do sadzenia, a także miały możliwość samodzielnego zasadzenia roślin.

Dzieci najpierw doskonaliły umiejętności motoryczne i używały swojej wyobraźni podczas malowania doniczek w przepiękne, różnobarwne wzory. Następnie postępując według instrukcji zasadziły cebulki w swoich doniczkach.

Podczas wspólnej pracy towarzyszyło nam dużo pozytywnych emocji. Dzieci z chęcią zabrały swoje sadzonki, by móc je dalej pielęgnować.

Korzystając z okazji dzieci zapoznały się z twórczością nieżyjącej już artystki Pani Marii Urban-Mieszkowskiej i obejrzały wystawę jej obrazów pt. „Malarstwo radosne” w Galerii Sztuki Domu Kultury. Dodatkowo dzieci miały możliwość wpisania się do Kroniki upamiętniającej obchody 50-lecia działalności Domu Kultury LSM.

Wychowawczynie gr. 0 „a”
Dorota Kloc-Tuchalska, Marta Stępień