Oddziały przedszkolne - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Oddziały przedszkolne

Ważne

Postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 dla dzieci zamieszkałych na terenie gminy Lublin

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych: 3 kwietnia godz. 12.00.

Potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia: od 3 kwietnia od godz. 12.00 do 9 kwietnia do godz. 15.00 ( w sekretariacie szkoły lub w systemie rekrutacyjnym).

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych: 11 kwietnia godz. 12.00.

Rekrutacja uzupełniająca

13 maja rozpocznie się rekrutacja uzupełniające do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów do 17 maja. Rekrutacja dotyczy kandydatów zamieszkałych na terenie Lublina i będzie prowadzona w oparciu o kryteria ustawowe oraz gminne.

Rodzice będą mogli wybrać maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. O przyjęciu dziecka nie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego. Aby uczestniczyć w rekrutacji dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy, w terminie rekrutacji, tj. 13-17.05.2024 wejść na stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu link otworzy się w nowej karcie, wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów i kliknąć w zakładkę: nabór do przedszkoli/ Nabór Przedszkola. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego (link bezpośredni http://naborp-kandydat.edu.lublin.eu/lublin link otworzy się w nowej karcie). Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć, klikając w zakładkę: zgłoś kandydaturę. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z załącznikami.

W poniedziałek (26 lutego) rozpocznie się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów do 8 marca. Rekrutacja dotyczy kandydatów zamieszkałych na terenie Lublina i będzie prowadzona w oparciu o kryteria ustawowe oraz gminne.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego. Aby uczestniczyć w rekrutacji dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy, w terminie rekrutacji, tj. od 26 lutego do 8 marca wejść na stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu otwiera się w nowej karcie, wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów i kliknąć w zakładkę: nabór do przedszkoli/ Nabór Przedszkola. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego (link bezpośredni http://naborp-kandydat.edu.lublin.eu/lublin). Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć, klikając w zakładkę: zgłoś kandydaturę. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z załącznikami.

Zarządzenie nr 1/12/2023 Prezydenta Miasta Lublin z dnia1 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia dla roku szkolnego 2024/2025 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a także terminów składania dokumentów

Harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

Uchwała nr 1569/LIII/2023 Rady Miasta Lublin z dnia 19 października 2023 r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin