Pilotażowy program „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Pilotażowy program „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”

W dniu 13.03.2024 r. p. Agnieszka Adamczyk Syta wicedyrektor szkoły wzięła udział w konferencji prasowej poświęconej pilotażowemu programowi wprowadzającemu nowatorskie metody nauczania informatyki „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”, w którym bierze udział 13 lubelskich szkół podstawowych8 liceów i 7 szkół zawodowych.

cyberskiller

Pilotażowy projekt „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” zakłada kompleksowe wsparcie miejskich szkół w lekcjach informatyki.

Program wprowadza do szkół narzędzia, metody i treści, które zapewnią wszystkim uczennicom i uczniom edukację informatyczną na najwyższym poziomie, przy równoczesnym zapewnieniu pomocy nauczycielkom i nauczycielom. Wszystkie działania będą prowadzone w trakcie obowiązkowych lekcji informatyki, zgodnie z wytycznymi podstawy programowej.

cyberskiller