O nas - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

O nas

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie istnieje od 1970 roku. Naszym patronem jest Juliusz Słowacki. Chyba nikomu z Was nie trzeba przypominać, że to jeden z największych poetów epoki romantyzmu. Jego miłość do rodziny, patriotyzm, przywiązanie do tradycji narodowej są dla nas wartościami, na których się wzorujemy.

Fascynuje nas również współczesny świat. Nowoczesne technologie znalazły miejsce w szeregu zajęć lekcyjnych. Dwie pracownie komputerowe, tablica interaktywna, centrum multimedialne, komputery i rzutniki w salach lekcyjnych uatrakcyjniają zajęcia.

Nasza szkoła zlokalizowana jest przy spokojnej uliczce Balladyny, na znanym z pięknego położenia osiedlu Juliusza Słowackiego będącego częścią LSM. Cicha i bezpieczna okolica, dużo zieleni - to atuty, na które warto zwrócić uwagę. Niedaleko znajdują się dwie arterie komunikacyjne – Al.Kraśnicka i ul.Zana. Dzięki temu łatwo dojechać do nas komunikacją miejską bądź własnym autem.

Od maja 2022 r. jesteśmy „Szkołą bez Dzwonków”. Nie narażamy już naszych uczniów na stres związany z nadmiernym hałasem ( jesteśmy wszak Szkołą Promującą Zdrowie), a w zamian uczymy się wspólnie punktualności i obowiązkowości.