Warsztaty „Akademia Stomatologiczna” w grupie 0a - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 02.04.2024, 12:07

Warsztaty „Akademia Stomatologiczna” w grupie 0a

11 marca sala grupy 0a zamieniła się w pracownię stomatologiczną. Naszą grupę odwiedziła Pani Diana, wykwalifikowana stomatolog z firmy „Profi-Dental”, która przeprowadziła warsztaty pt. „Akademia Stomatologiczna” z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej.

Na początku w ramach rozgrzewki przedszkolaki pogrupowały produkty na te, które sprzyjają naszemu zdrowiu i zębom oraz te, które są niezdrowe i powodują choroby zębów. Następnie w pełnym rynsztunku (czepku i maseczkach) dzieci przystąpiły do intensywnej pracy przy stolikach. Podczas zajęć utrwaliły nawyki zdrowego żywienia, poznały zasady prawidłowego szczotkowania oraz nitkowania zębów, poznały narzędzia stomatologiczne i materiały niezbędne do wykonania zabiegów tj. przegląd dentystyczny, lakierowanie czy plombowanie.

W części praktycznej każde dziecko, zamieniając się w „małego dentystę”, szukało próchnicy i samodzielnie leczyło chory ząbek posługując się przygotowanymi przez Prowadzącą modelami uzębienia oraz oryginalnymi narzędziami, które mogą zobaczyć w gabinecie stomatologicznym.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zestaw „małego dentysty”. Wierzymy, że teraz każdy przedszkolak z uśmiechem będzie dbał
o swoje ząbki i już nie będzie bał się rutynowej wizyty u stomatologa .

Dziękujemy „Profi-Dental” za wartościowe warsztaty i… DO ZOBACZENIA!
Dorota Kloc-Tuchalska,
Marta Stępień