Uczniowie klasy 2b w Centrum Powiadamiania Ratunkowego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 16.02.2024, 17:28

Uczniowie klasy 2b w Centrum Powiadamiania Ratunkowego

We wtorek 13 lutego 2024 r. klasa 2 b wraz z wychowawcą w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 gościła w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 1.

Podczas spotkania dzieci poznały niezwykłą pracę pracowników Centrum. Uczniowie utrwalili wiadomości, w jakich okolicznościach należy dzwonić pod nr 112, jakie informacje przekazać dyspozytorowi, aby pomoc nadeszła jak najszybciej.
Uczniowie świetnie orientowali się w tych wszystkich numerach, potrafili trafnie odpowiadać na zadane przez prowadzących pytania. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób rejestrowane są zawiadomienia oraz uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na koniec dzieci spotkały się z przedstawicielami Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej. Miały możliwość poznania rodzajów oraz działania sprzętu wykorzystywanego przez te służby w codziennej pracy. Ogromną atrakcją były maskotki Policji oraz możliwość wejścia do pojazdu służb.

Małgorzata Szymańczuk