Szkolna akcja czytelnicza - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 02.05.2024, 18:50

Szkolna akcja czytelnicza

W miesiącu kwietniu b.r. , w ramach obchodzonego dn. 23.04. Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zaproszono wszystkich uczniów klas 2-7 do szkolnej akcji czytelniczej.

Zadaniem uczestników było wybranie książek, które powinny być zakupione do biblioteki szkolnej. Wybór książek przebiegał w formie głosowania na książki zaproponowane przez nauczyciela bibliotekarza. Dodatkowo, uczniowie chętni mieli możliwość złożenia w bibliotece podpisanej imieniem i nazwiskiem kartki z tytułami własnych propozycji.
Dnia 23.04. nastąpiło podsumowanie akcji. Zgodnie z ustalonymi zasadami, zostało przeprowadzone losowanie wśród kartek z tytułami książek zgłoszonymi przez uczniów. Nad poprawnością losowania czuwali uczniowie klasy 3b wraz z p. Ewą Bochniarz oraz nauczyciel bibliotekarz – Jolanta Wabik-Wielgus. Wylosowanymi szczęściarzami okazali się:

1. Franek Chojnacki z kl. 3c,
  2. Lena Rod z kl. 2b,
  3. Wiktoria Pastuszka z kl. 6c,
  4. Michał Stolarz z kl. 7b,
  5. p. Iwona Znajomska – nauczycielka historii.

Osoby, których kartki wylosowano, otrzymały książkowe upominki.
Gratulujemy !!!!

Poniżej prezentujemy listę książek, na które padło najwięcej głosów:

Jeff Kinney - seria „ Dziennik cwaniaczka.”
„Główka pracuje.”, „Totalna demolka.”, „Więcej czadu.”
Martin Widmark – „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.”
„Tajemnica dancingu.”, Tajemnica detektywa.”, „Tajemnica dinozaura.”
Agnieszka Chylińska – „Zezia i wszystkie problemy świata.”
Anne Goscinny – „Lukrecja”
Agnieszka Krawczyk – „Maja i tajemnicza szuflada.”
Anna Paszkiewicz - „Akademia sportu. Do jednej bramki.”
Krzysztof Ulanowski - „Atlas flag.”
Jorn Lier Horst – „Biuro detektywistyczne nr 2. Operacja mumia.”
Teresa Blanch, Anna Casoł – „Wielka Księga Wartości.”
Jennifer Bell – „Podróż w nieznane. Wonderscape.” cz. 1
Jennifer Bell – „Zagraj w grę, stań się legendą. Legendarium.” cz. 2
Yvette Zółtowska-Darska – „Szczęsny: chłopak, który odważył się być bramkarzem.”
Maja Lunde – „Śnieżna siostra.”

Informujemy również, iż pieniądze na zakup nowych książek w kwocie 740 zł zostały pozyskane dzięki organizacji we współpracy z Radą Rodziców Kiermaszu Taniej Książki. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy wzięli czynny udział w kiermaszu, serdecznie dziękujemy.

Jolanta Wabik-Wielgus