Światowy Dzień Zdrowia - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 06.05.2024, 19:02

Światowy Dzień Zdrowia

W dniu 8 kwietnia w ramach Światowego Dnia Zdrowia klasy drugie naszej szkoły spotkały się z przedstawicielami Lubelskiego Powiatowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego paniami Magdaleną Kaproń oraz Joanną Gąsior.

W czasie spotkania pt.: „Higiena osobista sprawa oczywista” panie omówiły tematy dotyczące higieny i profilaktyki zdrowia. Dzieci poznały sposoby zapobiegania chorobom jamy ustnej, problemom skórnym. Panie poruszyły problematykę dbania o kręgosłup – prawidłowa postawa, ergonomiczne stanowisko pracy. Na zakończenie spotkania panie zwróciły uwagę dzieci na higienę rąk. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia czystości swoich rąk w specjalnej lampie, która pokazywała na dłoniach miejsca, które nie zostały właściwie umyte. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały od pań zestawy kredek. Spotkanie pozwoliło zwrócić uwagę dzieci na najbardziej istotne problemy w obszarze zdrowia publicznego na świecie, Były to bardzo atrakcyjne zajęcia, wzbogacające wiedzę uczniów o wartościowe tematy.

Organizator spotkania
Małgorzata Szymańczuk