Spotkanie uczniów klasy 1a z japońskim teatrem kamishibai - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 07.05.2024, 11:43

Spotkanie uczniów klasy 1a z japońskim teatrem kamishibai

W miesiącu kwietniu b.r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych rozwijających zainteresowania literaturą, rozbudzające ciekawość przyrodniczą oraz lekcjach o charakterze biblioterapeutycznym.

Zajęcia te odbywały się w formie teatru kamishibai na podstawie tekstów B. i T. Piątkowskich pt. „Prawda i Kłamstwo”, „O zajączku, który nie chciał się dzielić”, „Złota Kaczka”, „Noc w bibliotece”, „Mikołaj Kopernik i wirujące planety” oraz tekstu B. Garbat „Magiczna gąsienica”. Taka forma przybliżania uczniom tekstów literackich okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Pierwszaki bardzo chętnie oglądają przedstawienia teatru kamishibai a udział w zajęciach dodatkowo sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu emocji.

W dniu 19 kwietnia przedstawienie zakończono zajęciami plastycznymi.
Dzieci poznały technikę odbijania plam z farb plakatowych i za jej pomocą stworzyły kolorowe motyle. Uważny obserwator na pewno zauważy, że każdy motyl jest wyjątkowy i piękny.

Mariola Kubić, Jolanta Wabik-Wielgus