Porozmawiajmy o książkach, czyli spotkanie autorskie z pisarką p. Kasią Keller - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 17:11

Porozmawiajmy o książkach, czyli spotkanie autorskie z pisarką p. Kasią Keller

Dnia 17 kwietnia b.r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Katarzyną Keller, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 2a, 2b, 3a, 3b i 3c. Okazało się , że dla wszystkich obecnych uczniów było to pierwsze, bezpośrednie spotkanie z twórcą literatury. Pani Katarzyna Keller bardzo ciekawie opowiadała o tym, na czym polega praca pisarza oraz jakie inne osoby z nim współpracują tak, aby czytelnik mógł wziąć do ręki gotową książkę.

Uczniowie szybko znaleźli wspólną nić porozumienia z naszym gościem. Najważniejszym elementem wspólnym okazało się: zamiłowanie do czytania książek oraz wyobraźnia, której ani dzieciom ani pisarzom z pewnością nie brakuje.

Ciekawym pytaniom do Pani Keller nie było końca. Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość zakupienia książek napisanych przez autorkę oraz otrzymania w nich imiennych dedykacji.

Następne spotkania z innymi pisarzami zaplanowaliśmy już w następnym roku szkolnym.

Ewa Bochniarz, Agnieszka Frączek, Anna Koter, Mariola Kubić, Małgorzata Szymańczuk, Jolanta Wabik-Wielgus.