Pierwsze spotkanie kl. 2b ze sztuczną inteligencją - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 16:53

Pierwsze spotkanie kl. 2b ze sztuczną inteligencją

Dnia 10 kwietnia b.r. uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Filii nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ulicy Relaksowej. Dzieci uczestniczyły w lekcji na temat sztucznej inteligencji.

Pracując w grupach przy rozwiązywaniu zadań dotyczących sztuk pięknych, poznawały zasady działania różnych, przyjaznych dzieciom, ciekawych aplikacji opartych na AI.

Najwięcej emocji wzbudziła aplikacja, z którą można było wejść w interakcję. W trakcie dialogu, sztuczna inteligencja próbowała odgadnąć imię i nazwisko znanej osoby, którą wybrali uczniowie.
Dzieci poznały również elementarne zasady prawa, które powinny respektować osoby wykorzystujące w swojej pracy ze sztuczną inteligencję.

Karolina Jach, Jolanta Wabik-Wielgus