Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 06.05.2024, 18:20

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a

W dniu 22 kwietnia 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a.

Uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszem o zwierzętach” zaprezentowali się przed pierwszoklasistami, ukazując kunszt i umiejętności recytatorskie. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że będą szanować i dbać o książki. Pani dyrektor Agnieszka Adamczyk –Syta pasowała uczniów na czytelnika. Uczniowie otrzymali nagrody: książki: „Wnuczka Antykwariusza” i „ Przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty”, medal „Pasowania na czytelnika Szkoły Podstawowej nr 3”-wykonany przez wolontariuszy oraz zakładki do książki. Miłym akcentem było obejrzenie przedstawienia w formie teatru kamishibai: „Noc w bibliotece” zaprezentowanego przez panią bibliotekarkę Jolantę Wabik –Wielgus.

Małgorzata Galińska, Jolanta Wabik-Wielgus