Międzynarodowy Dzień Lasów i Światowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 05.04.2024, 09:01

Międzynarodowy Dzień Lasów i Światowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej

W pierwszym dniu wiosny uczniowie z klas 2b i 3c rozmawiali o treściach ekologicznych w świetlicy szkolnej.

W dniu 21 marca przypadał Międzynarodowy Dzień Lasów, podczas którego uczniowie rozmawiali na temat dbałości o zasoby leśne w naszym kraju oraz korzystania z nich w odpowiedni sposób. Dzieci przypomniały sobie nazwy parków znajdujących się w naszym mieście oraz lasów położonych w okolicach Lublina. Uczniowie wykonywali prace plastyczne dotyczące przyrodniczych krajobrazów oraz kwiaty z kolorowego papieru. W Światowym Dniu Wody ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 r., który przypadał 22 marca dzieci czytały informacje o zasobach wodnych i ich znaczeniu dla życiu człowieka. Uczniowie zrozumieli, jak ważne jest oszczędzanie wody i poszukiwali sposobów na jej racjonalne gospodarowanie.

Jagoda Antoniak, Agnieszka Bakalarz