„Jestem książką, przeczytaj mnie” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 08.04.2024, 23:14

„Jestem książką, przeczytaj mnie”

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Chrystiana Andersena.

Jestem książką przeczytaj mnie

Jest on patronem tego dnia, ponieważ napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie, zapadają głęboko w pamięć i pozostają z nami przez całe dorosłe życie. W tym roku hasło przewodnie brzmi: „ Przemierzaj morza na skrzydłach”. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze promujące wartościową literaturę i ciekawą grafikę. Dzieci uczestniczyły w nich bardzo chętnie , z wielkim zaangażowaniem oglądały grafikę i uwagą słuchały czytanych baśni.

Małgorzata Galińska, Dorota Kołsut