Co to są książki interaktywne ? Klasa 3b w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Tag img 27.03.2024, 13:13

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Lublinie.

Zajęcia warsztatowe poświęcone były różnym rodzajom książek interaktywnych. Poznaliśmy książki typu pop-up tj. książki z przestrzennymi ilustracjami, sensoryczne – takie, które wykonano materiałów o różnorodnej fakturze, leporello – rozkładane - w formie harmonijki, książki z otwieranymi okienkami i ażurowymi ilustracjami. Oddzielną grupę książek stanowiły książki z ilustracjami przedstawiającymi złudzenia ruchu lub przestrzeni. Aby doświadczyć tych efektów książki należy oglądać przez specjalne okulary, soczewki lub prążkowane folie.
Uczniowie poznali też książki z rozszerzoną rzeczywistością, czyli takie, które wzbogacone zostały o obrazy trójwymiarowe oraz ruch i dźwięk. Niektóre z tych książek są już dostępne w szkolnej bibliotece.

Anna Koter, Jolanta Wabik-Wielgus